Sıkça Sorulan Sorular

Siparişler ve Teslimat

Siparişinizin teslimat tarihini görmek için ilgili ürün sayfasından "Ürün Evime Ne Zaman Ulaşır?" butonuna tıklayıp satın alacağınız şehir bilgisini seçerek "Tahmini Teslimat Tarihi" bilgisine erişebilirsiniz.

Aşağıda yer alan süreçler dikkate alınarak “Teslimat Tarihi” paylaşılmaktadır. Bu maddeler dikkate alındığında erken gönderim sağlayamıyoruz ancak ürün/ürünleriniz depomuza erken ulaştığında bekletmeden gönderimini yapıyoruz:

  1. Ürün/ürünlerin Arçelik Pazarlama AŞ depolarından teslimat adresinize en yakın yetkili servise teslim süresi
  2. Kargonun adresinize ulaşma süresi

Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde üyelik e-posta adresinize ve üyeliğinizde kayıtlı telefon numaranıza SMS ile bilgi iletilmektedir. Kargo takibinizi siparişlerim sayfası üzerinden yapabilirsiniz. Siparişleriniz Borusan Lojistik veya Aras Kargo ile adresinize iletilmektedir.

Siparişinizi T.C nüfus cüzdanınız ile teslim almalısınız. Adresinizde farklı bir kişi olması durumunda T.C nüfus cüzdanı ile paketiniz teslim alınabilir. Adresinizde bulunmadığınız durumda;

  1. Kargo firması siparişinizi şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır.
  2. Siparişinizi 3 gün içerisinde belirtilen şubeden almazsanız depomuza iade işlemi başlatır.
  3. İade edilen kargonun tekrar sevkini istiyorsanız çağrı merkezimizi arayabilir (04623413003) ya da iletişim bölümünden e-posta gönderebilirsiniz.

Paketinizi görevli yanında aşağıdaki maddeleri dikkate alarak teslim alınız;

  1. Kolinin dışında hasar olması (yırtık, ıslanmış gibi) durumunda “Hasar tespit tutanağı”, kolinin içinde hasar ve paket adetinde yanlışlık söz konusu ise “Durum tespit tutanağı” tutturmanız gerekmektedir. Gerekli tutanakları kargo görevlisinden talep edebilirsiniz.
  2. Eğer görevli yanınızdan ayrıldıktan sonra durumu fark ederseniz ilgili şubeye gidip durumu bildirerek tutanak tutulmasını talep edebilirsiniz (Teslimat sonrası Hasar/Durum tespit tutanağı tutulması kargo şubesi inisiyatifindedir).
  3. Durum/Hasar tespit tutanağınız ile müşteri merkezini arayarak ürün iade ya da değişim talebinde bulunabilirsiniz.

Paketinizin teslimatında aşağıda yer alan kargoların çalışma saat ve günlerini dikkate alınız;

  1. İş günlerinde hafta içi 09:00 – 18:00, Cumartesi 09:00-13:00 saatleri arasında kargo firmaları teslimat yapmaktadır.
  2. Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde kargo firmaları teslimat yapmamaktadır.

Tamamlanmış siparişlere sonradan ürün ekleme işlemi yapılmamaktadır.

Hediye paketi ve hediye notu uygulamamız bulunmamaktadır.

Ödeme Seçenekleri

Visa, MasterCard ya da American Express kredi kartları, banka kartları ve bankanıza bağlı bir sanal kart ile alışveriş yapabilirsiniz.

Ayrıca Havale/EFT ödeme seçeneği ile de ödeme yapabilirsiniz.

ziyahursitkose.com.tr üzerinden yapılan alışverişlerde 9 taksite kadar taksit seçeceği bulunmaktadır. 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin sekizinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi on iki ayı geçemez. Bu süre; kuyumla ilgili harcamalarda dört ay, elektronik eşya ve bilgisayar alımlarında altı ay, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık, konaklama, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda, sağlık ürünü alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde ve vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanır. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, *kozmetik*, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.

3D Güvenli Ödeme, Internet'ten yapılan kredi ve banka kartı işlemleri için ek bir güvenlik katmanıdır.
3D Secure Sistemi’nde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

Siparişinizi tamamlama aşamasında ödeme bilgilerinizi girmenizin ardından bankanıza kayıtlı GSM numaranıza SMS ile 3D Secure şifreniz yönlendirilecektir.
Bankanızda kayıtlı GSM numaranıza SMS ile gönderilen şifrenizi, satın alma sırasında şifre girme ekranına girerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.